nervozita a nežádoucí chování

nervozita a nežádoucí chování

Jak pomoci kočkám a psům překonat nervozitu a strach 

Úzkost i stres koček a psů vyvolávají neznámé prostředí, lidé věci apod. Je vhodné zvířata na neznámé podněty pomalu a postupně přivykat. Tento proces učení je možné usnadnit a strach zmírnit pomocí přírodních nebo přírodě blízkých produktů jako jsou esenciální oleje z bylin, "hormony štěstí"-feromony, vitamíny skupiny B, složky kolostra, aminokyseliny, apod. 

Snažme se společně jim pomoci již při prvních náznacích úzkostného chování. Neléčená úzkost se sama o sobě nezlepší, nežádoucí chování bude spíše výraznější. Stejně jako u lidí může mít chronický stres negativní účinek na imunitní systém a zdraví vašeho psa nebo kočky

Nervozitu i strach koček a psů je možné zmírňovat poocí přírodních nebo přírodě blízkých produktů jako jsou vitamíny skupiny B, složky kolostra, aminokyseliny, esenciální oleje z bylin apod.

Kočky komunikují prostřednictvím přírodních chemických signálů uvolňovaných do vzduchu (odborně zvaných feromony). Tyto signály nejsou nijak cítit a vnímají je pouze jiné kočky, lidé ani psi o nich neví. Uměle vyrobené feromony zvyšují pocit spokojenosti a bezpečí u koček, mohou zabránit nežádoucímu značkování močí, čkrábání, nebo ukrývání koček.

Bylinné přípravky No Stress je možné objednat i ve formě spotu na kůži, spreje, nebo difuzéru pro aplikaci na přepravky a místa, kde se kočka bojí.

Vytvořte si webové stránky zdarma!